Stok Kartı Renk Beden Kavala

Stok Kartı Renk Beden Kavala : E-Yaz Yazılım KOBİ ERP ürünün de, Stok Kartı Renk Beden Kavala sekmesi, stok kartı açılan renk, beden ve kavala gibi özellikler içeren ürünlere ait bu özelliklerin tanımlandığı ve asorti oluşturulabilen bölümdür.

Renk Beden Kavala

Renk Ekleme 

Stok Modülün ait Stok Kartı Renk Beden Kavala bölümünde renk girebilmemiz için Renk Kullanır kutucuğunun işaretlenmesi gerekir. Bu kutu işaretlendiğin de renk ekle ve renk sil butonları aktif hale gelecektir. Renk ekle butonuna basıp gelen ekran da ekle butonuna basılarak kartı açık olan ürüne istediğimiz renkleri ekleyebiliriz.

Beden Ekleme

Stok Programına ait Stok Kartı Renk Beden Kavala bölümünde beden girebilmemiz için Beden Kullanır kutucuğunun işaretlenmesi gerekir. Bu kutu işaretlendiğin de Beden Kodu, Beden Adı, Bedenler alanları aktif hale gelecektir. Beden Kodu alanının yanındaki üç noktaya tıklayarak karşımıza gelen pencerede ekle butonuna basarak bedenleri oluşturabiliriz.

Kavala Ekleme

Stok Yazılımına ait Stok Kartı Renk Beden Kavala bölümünde kavala girebilmemiz için Kavala Kullanır kutucuğunun işaretlenmesi gerekir. Bu kutu işaretlendiğin de Kavala Kodu, Kavala Adı, Kavalalar alanları aktif hale gelecektir. Kavala Kodu alanının yanındaki üç noktaya tıklayarak karşımıza gelen pencerede ekle butonuna basarak kavalaları oluşturabiliriz.

Stok Kayıtlarını Oluştur

Stok Kartı Renk Beden Kavala bölümünde Stok kayıtlarını Oluştur butonu ile işlem yapabilmek için Ürüne ait oluşturulmuş renk, beden ve kavalaların seçilmiş olması gerekir.

Karşımıza gelen ekranda ki kutucukları işaretleyerek istediğimiz tali stokların otomatik olarak oluşmasını sağlayabiliriz.

Kavala nedir: Kavala pantolon, ceket, gömlek gibi giyim ürünlerin de kullanılan beden ile ilgili ikinci boyuta verilen bir addır. Mesela ceketlerde kavala alanına drop ölçüleri yazılır.

Drop: Omuz genişlikleri aynı olan ceketlerin göbek bölgesinde genişliklerinin farklılıklarıdır. Türkiye’de genel olarak kullanılan Drop sayısı 6 dır.

Erkek Kot pantolonlar da kavala alanına bacak uzunluğu ölçüsü, beden kısmına da bel ölçüsü yazılmalıdır.

Örnek olarak W 28 : L 30 kot pantolonu bel ölçüsü W 28 bacak uzunluğu ölçüsü L 30 dur.

Asorti

Asorti oluşturmak için Asorti Kayıtlarını oluştur butonuna basmamız gerekiyor. Bu ekranda ürüne ait renk beden ve kavala dan  adetlerini de belirlendiği bir ürün çeşidi oluşturulur. Bu asortiler giyim toptancılarının bir ürüne ait müşterinin isteklerine göre oluşturduğu ürünleri içerir. Bu ürünlere tek barkod üretilerek asorti ile ürünlerin sisteme giriş ve çıkışları hızlandırılır.