Yazılım Bayiliği Koşulları

Yazılım bayiliği koşulları kısaca işletmelerin iş süreçlerini yönetmesinde en önemli araçlardan biri olan ticari programların ve/veya ERP yazılımların satışını yapabilecek, satış sonrasındaki kurulum, eğitim, destek, servis ve danışmanlık hizmetlerini verebilecek firmaların yerine getirmesi gereken yükümlülüklerdir.

Ticari ve ERP yazılımların bir işletmede doğru bir yatırıma dönüşmesi sadece yazılımın özellikleri ve yeteneklerine bağlı değildir. Bu yazılımları işletmeye uygun olarak modelleyecek, modele uygun eğitimler verebilecek, uyarlama işlemlerini ve servis destek hizmetlerini yapabilecek bir ekibin de olması gerekir.

E-Yaz Yazılım olarak bizim iş ortakları diye adlandırdığımız unvanı alarak temsilciliğimizi yapabilecek arkadaşlarımızın aşağıdaki koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

Satış Sertifikası

satış sertifikası

satış sertifikası

Ticari ve/veya ERP yazılımların satışı, sadece ürüne ait özelliklerin ve yeteneklerin müşteriye aktarılması ile gerçekleşmez. Satış öncesi ve satış sonrası yapılacak çalışmaların ve verilecek hizmetlerin farklılığını ve kalitesini de müşteriye sunmanız gerekecektir. Bütün bunları yapabilmeniz için Yazılım Satış sertifikası alabilecek bilgiye ve belgeye sahip olmanız gerekir.

E-Yaz Yazılım Bayiliği için, En az bir personelin Yazılım satış sertifikası alması gerekmektedir.

Yazılım Satış eğitimleri E-Yaz Yazılım tarafından E-Yaz ofisin de veya internet üzerinden on-line olarak verilmektedir.

Eğitim tamamlandıktan sonra Sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınavda % 80 başarı sağlayan adaylar satış sertifikasını almaya hak kazanmaktadır.

Eğitim Destek Sertifikası

eğitim destek sertifikası

eğitim destek sertifikası

Bir yazılımın satışının tamamlanması için kurulum, uyarlama ve eğitim hizmetlerinin de taahhüt edildiği şekilde yapılması gerekmektedir. Bu hizmetlerde yetersiz kalındığı zaman, yazılımı alan firma ile ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sıkıntıların oluşmaması için bayiliğini yapacağınız yazılıma her yönüyle hakim olmanız kaçınılmazdır.

E-Yaz Yazılım Bayiliği için, en az bir personelin Yazılım eğitim destek sertifikası alması gerekmektedir.

Yazılım Eğitim Destek eğitimleri E-Yaz Yazılım tarafından E-Yaz ofisin de veya İnternet üzerinden on-line olarak verilmektedir.

Eğitim tamamlandıktan sonra Sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınavda % 80 başarı sağlayan adaylar Eğitim Destek sertifikasına hak kazanmaktadır.

Not: Bir personel hem satış hem de eğitim servis destek sertifikası alabilir.

Görsel Yatırım

görsel yatırım

görsel yatırım

Bir ürün ve/veya hizmetin bayiliğini veya temsilciliğini yaptığınızı anlatabilmenin ve inandırabilmenin en iyi yollarından biride bu ürün ve/veya hizmetlere ait görsellerin firmanızın tanıtım alanlarında kullanılmasından geçmektedir. Sertifika sahibi olmadan ve görsel yatırım yapmadan yazılım satma ihtimali çok düşüktür.

Bu sebeple E-Yaz Yazılım Bayiliği için, Bayiinin, tabela, kartvizit, broşür, katalog, web sayfası, ticari araç giydirme, vb gibi alanlarda e-yaz ile ilgili içerik ve görsel kullanması gerekmektedir.

E-Yaz Yazılımın onayını alarak yapılan görsel yatırımlar için iş ortakları sürekli olarak her satıştan görsel yatırım ıskontosu alacaktır.

Web sayfası, e-yaz logosu ve ürünlerini E-Yaz Yazılımın onayını alacak şekilde web sayfasında yayınlanırsa + ıskonto verilecektir. Web sayfası seo çalışması, E-Yaz yazılım ve yazılım ürünleri ile ilgili seo çalışması yapılır ve /veya İnternet  üzerinden reklam verilirse + ıskonto verilecektir. Araç Giydirme Levha, kartvizit, başlıklı kağıt vs.  gibi görsellerde E-Yaz yazılımın onayı alınarak e-yaz logosu kullanılırsa + ıskonto verilecektir.

Satış Hedefi

satış hedefi

satış hedefi

Yazılım Bayiliği Satış Hedefi:

E-Yaz Yazılım Bayiliği için, tutar üzerinden aylık satış kotası koşuludur. Zorunlu değildir. Satış kotaları gerçekleştirildiği zaman bayii artı ıskontolar almaya hak kazanacaktır.

Satış kotası 3 kademelidir.

Her kademeye ait satış hedefi ve bunun karşılığında iş ortağına verilecek +ıskonto tutarı mevcuttur.

En üst kademedeki satış hedefini tutturan bayiler daha fazla satış hedefi ıskontosu almaya hak kazanacaktır.

E-Yaz Yazılım bayiliğine hak kazanan iş ortaklarımız yapacakları başarılı çalışmalarla ve ilave koşulları da yerine getirerek bayiliğin bir üzerin de yer alan Çözüm ortağı, onun da üzerin de yer alan E-Yaz temsilciliği konumuna yükselebilirler.